REKLAMA

500 plus pomaga rynkowi produktów dla dzieci

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 10:54
500 plus pomaga rynkowi produktów dla dzieci Fundusze przekazywane rodzinom w ramach programu 500 plus są częściowo wykorzystywane na zakupy w sektorze odzieżowym (Fot.: Wikimedia)

• Choć Polacy nadal wydają na produkty dla dzieci mniej niż mieszkańcy krajów zachodnich, wydatki z roku na rok rosną.
• Wart blisko 10 mld zł rynek towarów dla dzieci wciąż rośnie; nie przeszkadza mu nawet nieubłagana demografia – pisze "Puls Biznesu".

Rynek produktów dla dzieci obejmuje żywność, zabawki, odzież i kosmetyki. Rynek ten urósł w 2015 r. o 4,6 proc. do 9,48 mld zł - wynika z danych firmy badawczej PRM, cytowanych przez "Puls Biznesu".

"Z prognoz wynika, że w latach 2016-21 dynamika wzrostu będzie wynosić 4,5-5 proc. rocznie" - pisze dziennik.

Czytaj też: 500 minus za niepełnosprawność

Mimo niskiej liczby urodzeń w Polsce oraz spadającej dzietności większość firm już odczuła wzrost obrotów w tym sektorze. Trudno ocenić, w jakim stopniu program 500 plus się do tego przyczynił, "szczególnie, że w praktyce pieniądze trafiły do rodzin niedawno", ale nie ulega wątpliwości, że 500+ wpłynęło na zwiększenie obrotów.

- Fundusze przekazywane rodzinom w ramach programu 500 plus są częściowo wykorzystywane na zakupy w sektorze odzieżowym - powiedział "Pulsowi Biznesu" prezes Redanu Bogusz Kruszyński. - W sierpniu zanotowaliśmy wysoką dynamikę w części dyskontowej TXM, oferującej również odzież dla dzieci. Obroty w ujęciu rok do roku poprawiły się aż o 31 proc. - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA