REKLAMA

500 plus: Rządowy program napędza handel

  • Autor: PAP/AT
  • 06 czerwca 2017 06:57
500 plus: Rządowy program napędza handel Bodźcem wpływającym na wydatki gospodarstw domowych i tym samym na wyższe obroty branży handlowej nadal pozostaje program Rodzina 500 plus (fot.twitter.com/PremierRP)

Program Rodzina 500 plus przyczynił się do wzrostu obrotów w handlu detalicznym, ale to niejedyny powód rosnącej konsumpcji.

Zgodnie z prognozami Coface, światowego lidera w ubezpieczeniach, w tym roku możemy spodziewać się wzrostu PKB na poziomie 3,6 proc. - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Bodźcem wpływającym na wydatki gospodarstw domowych i tym samym na wyższe obroty branży handlowej nadal pozostaje program Rodzina 500 plus. Podczas gdy w 2015 r. dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 3,7 proc., licząc rok do roku, a w 2016 r. zwiększyła się do 5,7 proc., to w pierwszych czterech miesiącach 2017 r. sięgnęła 6,9 proc.

Czytaj też: Podsumowanie: Jak działa 500 plus?

Zdaniem Grzegorza Sielewicza, głównego ekonomisty Coface w centralnej Europie, większa konsumpcja gospodarstw domowych nie jest jednak tylko zasługą programu Rodzina 500 plus. Polacy są skłonni kupować coraz więcej, a ich możliwości zakupowe wspiera poprawa sytuacji na rynku pracy i dynamiczny wzrost wynagrodzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA