REKLAMA

6,5 mld zł do budżetu dzięki kasom fiskalnym online

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 03 sierpnia 2016 09:44
6,5 mld zł do budżetu dzięki kasom fiskalnym online Ponad 6,5 mld zł rocznie może zyskać budżet państwa na wprowadzeniu systemu kas fiskalnych online (fot.:flickr.com/CC BY 2.0)

• Ponad 6,5 mld zł rocznie może zyskać budżet państwa na wprowadzeniu systemu kas fiskalnych online.
• Tak wynika z raportu firmy doradczej KPMG.
• Informacja z kasy fiskalnej dotrze przez internet prosto do skarbówki. Usprawni to kontrole i ograniczy nadużycia - pisze "Rzeczpospolita".

Centralny rejestr paragonów to jeden z elementów rządowej walki z szarą strefą. Zgodnie z zapowiedziami wiceministra finansów Leszka Skiby informacje z kas fiskalnych mają być na bieżąco przekazywane do specjalnego serwera ministerstwa, a tam przetwarzane i analizowane. Zmiany będą wprowadzane stopniowo, od końca 2017 r., a przedsiębiorcy dostaną rok na wymianę kas.

KPMG podaje, że po wdrożeniu systemu kas fiskalnych online powinny wzrosnąć wpływy do budżetu państwa, i to nie tylko z VAT (ponad 2,8 mld zł rocznie), ale też podatków dochodowych (CIT i PIT). Budżet zyska też na zwiększeniu efektywności kontroli skarbowe. Wydatki na wdrożenie nowego systemu szacuje na 370 mln zł.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA