REKLAMA

Adamczyk: 137-stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 14:04
Adamczyk: 137-stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy Andrzej Adamczyk w Krynicy na XXVI Forum Ekonomicznym (fot. MIB/twitter)

137- stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy i zostanie przekazany do konsultacji - poinformował w Krynicy na XXVI Forum Ekonomicznym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Kodeks budowlany jest to projekt urbanistyczno-budowlany, przypomniał Adamczyk. Zawiera on przede wszystkim ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym.

Kodeks zawiera również ustawę prawo budowlane, ustawę o gospodarce nieruchomościami i wszystkie ustawy specjalne, które dzisiaj regulują sprawy inwestycji drogowych, inwestycji kolejowych, czy liniowych.

Czytaj też: Poseł Kukiza poprze zakaz handlu w niedzielę

Adamczyk dodał, że kodeks dedykowany jest wszystkim Polakom, którzy użytkują obiekty budowlane, tym, którzy chcą żyć w uporządkowanej przestrzeni publicznej, tym, którzy chcą realizować inwestycje budowlane bez zbędnego wysiłku, bez zbędnych procedur, bez zbędnych kosztów. Kodeks budowlany będzie regulował cały proces inwestycyjny, od ochrony przestrzeni, od wskazywania miejsc, gdzie można lokować inwestycje do oddania do użytkowania obiektu budowlanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA