REKLAMA

Adamczyk: Mieszkania na wynajem będą tanie i w małych miastach

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 15 stycznia 2016 07:30
Adamczyk: Mieszkania na wynajem będą tanie i w małych miastach Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Według ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka Mieszkanie dla Młodych zostało źle przygotowane. Z kolei działalność Funduszu Mieszkań na Wynajem jest niejasna i wymaga publicznego wyjaśnienia.

Minister Andrzej Adamczyk zdementował pogłoski o tym, że Prawo i Sprawiedliwość wygasza program Mieszkanie dla Młodych. - Ci, którzy głośno o tym mówią, niedawno robili wszystko, aby polskie rodziny nie otrzymały żadnej pomocy - stwierdził Andrzej Adamczyk.

Przypomniał, że 31 grudnia w 2012 r. wygasł program Rodzina na Swoim, bo rządzący wówczas zapewniali, że przygotują korzystniejszą ofertę. - Zlikwidowano wówczas możliwość odliczania VAT-u za materiały budowlane. Chodziło o niebagatelną kwotę: w 2011 r. było to 1 mld 200 mln zł. Skorzystało z odliczenia ok. pół miliona Polaków. W 2013 r. z kolei nie zaproponowano polskim rodzinom żadnego wsparcia - podkreślił minister Adamczyk.

Według niego program Mieszkanie dla Młodych jest przeznaczony dla bardzo wąskiej grupy i słusznie przezywa się go Deweloper na Swoim. - Wykorzystano tylko 34 proc. kwoty zapisanej w ustawie o MdM-ie. W 2013 r. było to 570 mln zł, a wykorzystano tylko 207 mln zł. Dlatego apeluję do polityków Platformy Obywatelskiej: uderzcie się mocno w piersi i przyznajcie, że zmarnowaliście 362,7 mln zł dotacji celowej - wylicza minister.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA