REKLAMA

Afera smoleńska? Nie! Teraz Macierewicza interesują zmiany w polskiej armii i reindustrializacja

  • Autor: Katarzyna Walterska
  • 19 października 2015 16:52

Uporządkowanie systemu dowodzenia polską armią, doprowadzenie do stałej obecności wojsk NATO na terenie Polski, ale z udziałem polskiego wojska - to problemy, które w kampanii wyborczej stały się jednym z głównych tematów poruszanych przez Antoniego Macierewicza.

Antoni Macierewicz stał się symbolem teorii o smoleńskim zamachu, stał się nim właściwie tak bardzo, że od kilku lat nikt o nic innego go nie pytał. Jako jedni z nielicznych postanowiliśmy jednak zrobić wyłom z tej dziennikarskiej narracji. I - uwaga - wyszła z tego całkiem ciekawa wypowiedź.

Sprawą, która według Antoniego Macierewicza trzeba natychmiast załatwić są wydatki na modernizację armii. - 130 mld zł to kwota, która nigdy nie była do dyspozycji wojska. Ale pieniądze muszą być przede wszystkim wydane w kraju, żeby stały się kołem zamachowym do rozwoju polskiego przemysłu obronnego, który będzie z kolei kołem zamachowym reindustrializacji kraju - mówił nam Antoni Macierewicz.

W mediach pojawiały się plotki, że to Antoni Macierewicz obejmie resort obrony, jeśli po wyborach rząd będzie tworzyć Prawo i Sprawiedliwość. Beata Szydło ucięła spekulacje mówiąc, że to Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem PiS na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Więcej na temat poglądów Antoniego Macierewicza w materiale wideo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA