REKLAMA

Ancyparowicz: Jednolity podatek? To zahamuje inwestycje

  • Autor: AT
  • 13 października 2016 09:37
Ancyparowicz: Jednolity podatek? To zahamuje inwestycje - Niepewność, w jakiej funkcjonują przedsiębiorcy, odbija się negatywnie na inwestycjach - mówi Ancyparowicz (Grażyna Ancyparowicz, fot.nbp.pl)

• Wprowadzenie jednolitej stawki podatkowej będzie ryzykownym pomysłem - powiedziała w Radiu Wnet Grażyna Ancyparowicz, członek RPP.
• Jej zdaniem, niepewność, w jakiej funkcjonują przedsiębiorcy, odbija się negatywnie na inwestycjach.

Na pytanie czy wprowadzenie jednolitej stawki podatku jest dobrym pomysłem, Ancyparowicz w Radiu Wnet powiedziała: - Ten pomysł jest pomysłem bardzo ryzykownym, przestrzegałabym przed robieniem reform na wszystkich frontach jednocześnie.

Czytaj też: Kowalczyk: Jednolity podatek uprości system rozliczeń

- Mamy duży obszar niepewności, który hamuje skłonność do inwestycji. (...) Mamy silne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego. Ono nie tylko z tego wynika, ale w dużej mierze niepewność, w której funkcjonują przedsiębiorcy, powoduje takie reakcje - dodała na antenie radia Wnet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA