REKLAMA

Andrzej Adamczyk: Ceny paliw nie wzrosną

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (GP)/AT
  • 13 lipca 2017 09:41
Andrzej Adamczyk: Ceny paliw nie wzrosną (Andrzej Adamczyk, fot.:MIB/twitter.com)

Minister Andrzej Adamczyk zapewnia, że są oceny ekspertów, którzy wskazują, że podwyżka opłaty paliwowej nie wpłynie na podwyższenie cen paliw na stacjach.

• W ocenie ministra za projektem ustawy o Fundusz Dróg Samorządowych przemawiają tragiczne statystyki z polskich dróg.

• Kwota, która ma zasilić infrastrukturalne inwestycje w skali całego kraju to 2,5 do 3 mld zł. Co więcej nie powinna, zdaniem Adamczyka, podnieść cen paliwa jak grzmi opozycja.

• Projekt trafił do prac w komisji, ale nie jest dobrze widziany przez niektórych posłów.

 W środę (12 lipca) w Sejmie głosowano po raz pierwszy projekt poselski dotyczący powołania Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). To propozycja, która znalazła się pod potężną krytyką opozycji, bo jej głównym elementem jest nowa opłata paliwowa. O tym, że nie będzie ona tak dotkliwa, jak ma to przedstawiać opozycja mówił w czwartek (13 lipca) minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Czytaj też: Miliardy na inwestycje dzięki opłacie paliwowej

- Mało pada słów o oczekiwaniach samorządów, które wyrażono w ostatnich miesiącach - przekonywał w TVN 24 polityk rządowy. Po czym przypominał, że w 2016 r. na drogach samorządowych doszło do 15 tys. wypadków w których także ginęli ludzie.

- Pieniądze z FDS trafią tylko na remonty dróg - zapewniał dalej. - W przyszłym roku na drogi lokalne (w ramach FDS) trafi 2,5 do 3 mld zł - wyliczył.

Dopytywany, czy ceny paliwa nie zostaną zachwiane jeśli ustawa wejdzie w życie, Adamczyk zapewniał, że są oceny ekspertów, którzy wskazują, że podwyżka opłaty paliwowej (czyli całości obciążeń państwowych jakimi są objęte paliwa) nie wpłynie na podwyższenie cen paliw na stacjach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-07-13 16:49:48
    q...wa! precież już płacę podatek drogowy w cenie paliwa! niech te dranie płacą podatki według tych samych reguł co ja, a nie z kwotą wolną od podatku wynoszącą 30 tysięcy! A głupia Sadurska niech zapieprza za pensję minimalną! Ty bardziej, że ma dwie fuchy!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA