REKLAMA

Andrzej Duda: Jest potencjał do podwojenia obrotów handlowych z Turcją

  • Autor: PAP/JS
  • 17 października 2017 16:08
Andrzej Duda: Jest potencjał do podwojenia obrotów handlowych z Turcją "Zależy nam na znaczącym zwiększeniu tureckiego zaangażowania inwestycyjnego w Polsce" - podkreślił prezydent Duda. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Polska i Turcja mają potencjał do podwojenia wymiany handlowej, do poziomu co najmniej 10 mld euro rocznie - ocenił prezydent Andrzej Duda, otwierając wspólnie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem polsko-tureckie forum biznesu w Warszawie.

Jak mówił prezydent Duda, w czasie rozmów z prezydentem Erdoganem kilkakrotnie podkreślaliśmy, że potencjał sięga co najmniej 10 mld euro obrotów rocznie. Dodał, że oba kraje mają przewagi konkurencyjne, których uruchomienie może podwoić obroty.

Polski prezydent zauważył, że struktura i wysokość polsko-tureckiego handlu są zrównoważone, co - jego zdaniem - świadczy m.in. o dobrym wzajemnym rozpoznaniu rynków.

"Zależy nam na znaczącym zwiększeniu tureckiego zaangażowania inwestycyjnego w Polsce" - podkreślił prezydent Duda.

Jak dodał, Polsce zależy, by turecki biznes inwestujący w Azji i mający tam znakomite kontakty wybierał polskich partnerów. "Kluczowy obszar dla Polski to sektor energetyczny" - zauważył. Podkreślił, że właśnie w Azji centralnej są plany rozbudowy energetyki konwencjonalnej, a polskie firmy mają duże doświadczenie i znakomite referencje w rewitalizacji, projektowaniu i budowie nowych bloków energetycznych - na węgiel czy gaz, ale także w sektorze energetyki odnawialnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-10-18 17:08:15
    Coś ten Erdogan zdrowo nie wygląda ale trzymam za nim kciuki i zdrowia życzęREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA