REKLAMA

Andrzej Duda: Niestałe członkostwo Polski w RB ONZ jednym z celów wizyty w Etiopii

  • Autor: bad/PAP
  • 03 maja 2017 21:42
Andrzej Duda: Niestałe członkostwo Polski w RB ONZ jednym z celów wizyty w Etiopii Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Etiopii odbędzie się w dniach 7-9 maja. (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Kandydatura do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na niestałe członkostwo w latach 2018-2019 oraz promocja gospodarcza Polski to cele wizyty w Etiopii - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent o cel wizyty w Etiopii był pytany w środę w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info.

Jak mówił, celem jest przede wszystkim promocja gospodarcza. - To niezwykle istotne - podkreślił. Przypomniał, że w kraju tym obecna jest firma Ursus, produkująca m.in. ciągniki rolnicze. - Chcemy Ursusa wzmocnić w Etiopii - dodał.

Drugi element wizyty to - według Dudy, również niezwykle ważny - kandydatura Polski do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na niestałe członkostwo w latach 2018-2019. - A to właśnie w Etiopii, w Addis Abebie, jest siedziba Unii Afrykańskiej i także tam jest siedziba Komitetu Gospodarczego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Afryki - zaznaczył.

Duda zapowiedział, że będzie chciał odbyć tam spotkania z przedstawicielami Unii Afrykańskiej, a także z przedstawicielami Komitetu w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Addis Abebie. - To ma niezwykle istotne znaczenie, bo chcemy pozyskać głosy państw afrykańskich dla Polski w głosowaniu, które będzie miało miejsce w czerwcu, więc cele tej wizyty także są bardzo istotne - i te polityczne, i gospodarcze - podkreślił prezydent.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką w Federalnej Demokratycznej Republice Etiopii i w siedzibie Unii Afrykańskiej w Addis Abebie odbędzie się w dniach 7-9 maja. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • P-rezydent 2017-05-04 11:47:07
    Węgry już nas olały więc szukamy nowych sojuszników :-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA