REKLAMA

Andrzej Duda w ogniu krytyki PO. Nie zrealizował obietnicy frankowej

  • Autor: GP
  • 21 października 2016 11:46
Andrzej Duda w ogniu krytyki PO. Nie zrealizował obietnicy frankowej Platforma ma za złe Andrzejowi Dudzie, że kluczowa jego obietnica wyborcza nie jest szczegółowo zawarta w jego projekcie frankowym, który trafił do Sejmu. Polityk PO nazywa to łamaniem obietnicy wyborczej. (fot.:PO/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Jan Grabiec z PO przekonywał w wywiadzie dla Parlamentarny.pl, że Andrzej Duda złamał obietnicę daną frankowiczom.
• - Zasady przewalutowania nie są realizowane - mówił polityk opozycji.
• Andrzej Duda obiecał, że gdy zostanie prezydentem, zgłosi propozycję przepisów ułatwiającą spłatę zaciągniętych we frankach zobowiązań. Taki projekt był procedowany w Sejmie w piątek (21 października).

Poseł Jan Grabiec (PO) zapytany został o procedowane w Sejmie propozycje frankowe. Do Sejmu, na 28. posiedzenie trafiły trzy projekty mające zaradzić kwestii frankowiczów. O tym najistotniejszym, autorstwa Kancelarii Prezydenta, Sejm debatował w piątek (21 października).

Parlamentarny.pl poruszył ten temat w wywiadzie z posłem PO.

- Prawda jest taka, że wszystko to, co zostało obiecane w kampanii wyborczej przez pana prezydenta frankowiczom, zwłaszcza zasady przewalutowania, nie jest realizowane - mówił rzecznik prasowy klubu PO w Sejmie. - Nawet przedstawiciele stowarzyszeń osób poszkodowanych przez kredyty frankowe, którzy byli bardzo niezadowoleni z propozycji przygotowanych za rządów Platformy, teraz po przeliczeniu uważają, że propozycje te były korzystniejsze, niż to co oferuje obecnie ustawa prezydencka.

Poseł dodał później:

- Mamy rezygnację z obietnic wyborczych, a jeszcze rok temu, Andrzej Duda już po objęciu urzędu prezydenta, mówi, że to wszystko da się zrobić.

Wywiad z Janem Grabcem przeczytasz tutaj.

O tym, że kredyt frankowy jest niezgodny z prawem przekonywał doradca prezydenta Andrzeja Dudy. W czwartek Witold Modzelewski mówił:

- Postulowałbym nie używanie w tym temacie określenia pomoc frankowiczom - zaczynał Modzelewski. - To określenie zostało wymyślone przez banki. Problemem jest to, że wprowadzono kredyty wadliwe prawne. To jest bezsporne - diagnozował.

Więcej o obradach Sejmu i decyzjach, które zapadły w sprawie ustaw frankowych przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA