REKLAMA

Antoni Macierewicz: Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji

 • Autor: PAP/AT
 • 16 stycznia 2018 07:30
Antoni Macierewicz: Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji Trzeba pamiętać, że ten dobry czas może minąć - powiedział były szef MON (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Polska jest w bardzo dobrej sytuacji geopolitycznej. Ta koniunktura powstała dzięki realizacji idei polskiego ruchu niepodległościowego - powiedział były szef MON Antoni Macierewicz.

Szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", przywołanym na łamach "Gazety Polskiej Codziennie", zapytany został, czy Polska jest w najlepszej sytuacji geopolitycznej od 70 lat. "Oczywiście, że tak" - ocenił.

"Polska jest w bardzo dobrej sytuacji, najlepszej od lat 30. XX w. Jeśli tego czasu dobrze nie wykorzystamy, będziemy musieli tłumaczyć naszym dzieciom, dlaczego zmarnowaliśmy tę szansę - powiedział.

Czytaj też: Odwołanie Antoniego Macierewicza to szantaż ze strony prezydenta?

Jego zdaniem "ta koniunktura geopolityczna powstała dzięki realizacji idei polskiego ruchu niepodległościowego". "Tego kursu nie należy hamować. Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji, lecz odwrotnie, musimy wykorzystać ten moment. Trzeba pamiętać, że ten dobry czas może minąć" - podkreślił b. szef MON.

Na pytanie, czy tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona, a "winni ukarani", Macierewicz odparł: "Tak, jestem przekonany, że tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona". "Raport techniczny będzie znany wiosną. Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji" - tłumaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • :-) 2018-01-16 17:12:31
  Wszyscy Maciarewicza szantażują bo on najlepiej wie co jest dobre dla Polski, Europy i Świata. Paru takich już było. O tych sławnych historia nie wspomina najlepiej, tych mniej znaczących pozbawiano zamyka się w miejscach gdzie dbają o nich specjaliści.
 • Precz z POlactwem 2018-01-16 15:30:19
  Do Patriota: Bo wypuścili takiego "patriotę" jak ty.
 • Patriota 2018-01-16 13:49:25
  Tworki maja wolne miejsce w izolatce !!!!!!!
 • dość tego 2018-01-16 12:25:36
  Przestań bredzić i odbiegnij w siną dal. Nie kompromituj naszej partii i naszego kraju. PRZYNOSISZ TYLKO WSTYDREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA