REKLAMA

Antoni Macierewicz o Centrum Usług Biznesowych PGZ: Decyzja o kluczowym znaczeniu

  • Autor: PAP/JS
  • 18 września 2017 18:51
Antoni Macierewicz o Centrum Usług Biznesowych PGZ: Decyzja o kluczowym znaczeniu Minister Antoni Macierewicz ocenił, że powstanie Centrum Usług Biznesowych w Radomiu nie jest przypadkowe, gdyż miasto to jest "stolicą polskiej zbrojeniówki" (fot. MON/twitter)

Powstanie w Radomiu Centrum Usług Biznesowych PGZ ma kluczowe znaczenie w perspektywie realizacji ważnych dla obronności Polski kontraktów m.in. dotyczących systemów Patriot i Homar oraz zakupu okrętów podwodnych - powiedział w Radomiu szef MON Antoni Macierewicz.

"Dla Ministerstwa Obrony Narodowej jest to decyzja, która z jednej strony daje perspektywę zawsze ważnych oszczędności, ale też i perspektywę konsolidacji spółek PGZ i profesjonalizacji" - stwierdził minister.

Zaznaczył, że utworzenie Centrum jest szczególnie istotne w perspektywie trzech najważniejszych kontraktów, które będą w przyszłości realizować zakłady skupione w PGZ (Polska Grupa Zbrojeniowa). Chodzi o zamówienia dot. systemu obrony powietrznej Patriot, systemu artylerii rakietowej Homar i zakup okrętów podwodnych.

Według szefa MON to największe kontrakty, które przez najbliższe 10 lat będą kształtowały działalność spółek wchodzących w skład PGZ. "To są kontrakty, które wniosą tak olbrzymi wkład technologiczny, że zmienią polski przemysł w sposób zasadniczy - i polski potencjał obronny i polski potencjał przemysłowy" - powiedział Macierewicz. Według niego, spółki PGZ będą "fundamentem i promotorem nowoczesnego przemysłu w Polsce, a Centrum Usług Biznesowych będzie tego integratorem i sprawcą".

Minister ocenił, że powstanie Centrum Usług Biznesowych w Radomiu nie jest przypadkowe, gdyż miasto to jest "stolicą polskiej zbrojeniówki". Utworzenie Centrum - jak dodał - będzie się wiązać z utworzeniem w Radomiu, gdzie mieści się siedziba PGZ, kilkuset nowych miejsc pracy. Według szacunków PGZ docelowo Centrum ma zatrudniać 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt stanowisk ma być uruchomionych jeszcze w tym roku.

Centrum Usług Biznesowych PGZ to spółka zajmująca się realizacją procesów wspólnych w grupie kapitałowej, takich jak zakupy, obsługa finansowo-księgowa czy systemu teleinformatyczne. PGZ szacuje, że dzięki powołaniu Centrum wykorzystującego m.in. nowoczesne narzędzia informatyczne, które wspierać będą realizację procesów zakupowych, docelowo w skali roku uda się zaoszczędzić przynajmniej 220 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA