REKLAMA

Arendarski, KIG: realizacja niektórych obietnic PiS może być niebezpieczna

  • Autor: parlamentarny.pl (Adam Sofuł)
  • 25 października 2015 22:14
Arendarski, KIG: realizacja niektórych obietnic PiS może być niebezpieczna Andrzej Arendarski, KiG: To, co może rzeczywiście budzić obawy, to zapowiedzi cofnięcia reformy emerytalnej w zakresie wieku emerytalnego. Fot. PTWP

Obawiam się realizacji przedwyborczych zapowiedzi o skróceniu wieku emerytalnego - stwierdził tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów szef Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

Prezes KIG nie uważa wyników wyborów za duża niespodziankę - zwraca uwagę, że na taki scenariusz wskazywały sondaże przedwyborcze. Nie spodziewa się również gwałtownych zwrotów w polityce gospodarczej, jego zdaniem, co do podstawowych kierunków programy głównych ugrupowań różniły się bardzo niewiele.

- To, co może rzeczywiście budzić obawy, to zapowiedzi cofnięcia reformy emerytalnej w zakresie wieku emerytalnego. Realizacja tego postulatu byłaby poważnym krokiem wstecz. W związku z wydłużeniem życia większość krajów obecnie podnosi raczej wiek emerytalny. Krok w przeciwnym kierunku byłby niezrozumiały i groźny dla finansów publicznych w dłuższej perspektywie - powiedział Andrzej Arendarski.

Prezes KIG zastanawiał się również, czy nie zmieni się atmosfera wobec biznesu w Polsce. Poprzedni okres rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-07 nie wyglądały pod tym względem zachęcająco. Arendarski zwraca jednak uwagę, że w ostatnich miesiącach PiS nie występował z krytyką biznesu, ba, pojawiały się wątki życzliwszego spojrzenia na przedsiębiorców. - Zobaczymy, na ile była to jedynie kampanijna retoryka, a na ile rzeczywista zmiana podejścia - powiedział nam Andrzej Arendarski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA