REKLAMA

Balcerowicz: politykom trzeba pokazać gest Kozakiewicza

  • Autor: TM
  • 01 października 2015 09:06
Balcerowicz: politykom trzeba pokazać gest Kozakiewicza Na tle programów gospodarczych powyższych partii całkiem nieźle wypada Nowoczesna – uważa Leszek Balcerowicz. Fot. facebook.com

Profesor Leszek Balcerowicz ostro skrytykował programy wyborcze głównych partii politycznych. Niech przestaną nas traktować jak ludzi, którzy nie potrafią myśleć - stwierdził.

Były minister finansów podsumował programy gospodarcze największych polskich partii podczas konferencji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Horrendalne sumy

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów Balcerowicza obietnice wyborcze kosztowałyby skarb państwa horrendalne sumy. W przypadku PiS, których program obejmuje m.in. 500 zł miesięcznie dodatku na dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku i obniżenie wieku emerytalnego, byłoby to aż 220 mld zł.

W skarb państwa mocno uderzają propozycje PSL (150 mld zł) i SLD (180 mld zł). Planowane reformy PO, czyli m.in. reformę podatku PIT, obniżkę VAT i dodatki do emerytur, wyceniono z kolei na 50 mld złotych - pisze wyborcza.biz. 

Balcerowicz chwali Nowoczesną

Na tle programów gospodarczych powyższych partii całkiem nieźle wypada Nowoczesna. Były szef NBP chwalił m.in. propozycje podatkowe „3x16” i plan likwidacji przywilejów, np. rolników i górników - uważa Balcerowicz.

Jego zdaniem największym mankamentem wszystkich propozycji są jednak niepewne źródła finansowania.

We wszystkich przypadkach są bardzo mgliste i mało realne - stwierdził profesor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Balcer 2015-10-01 10:00:13
    Za Gierka było 187 tysięcy urzędników, a dziś jest ponad 500 tysięcy i nie wmawiać społeczeństwu, że nie ma kasy, ale tego nie widzą urzędasy i trzymają się kasy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA