REKLAMA

Bartłomiej Pawlak: BKG wybrał pierwsze lokalizacje do programu Mieszkanie plus

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lutego 2017 20:41
Bartłomiej Pawlak: BKG wybrał pierwsze lokalizacje do programu Mieszkanie plus Wybrane lokalizacje znajdują się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Łowiczu. (fot.pixabay.com)

• BGK Nieruchomości wybrał 20 potencjalnych lokalizacji, na których powstaną jedne z pierwszych domów z programu Mieszkanie plus.
• Grunty ma przekazać PKP, a umowa w tej sprawie ma zostać podpisana w środę (8 lutego) - wynika z wypowiedzi wiceprezesa BGK Nieruchomości Bartłomieja Pawlaka.

Wybrane lokalizacje znajdują się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Łowiczu.

"PKP wnosi do inwestycji grunty, my przekazujemy wkład pieniężny" - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak.

BGK Nieruchomości jest gotowy podpisać w środę na targach poznańskich z PKP i kolejową spółką deweloperską XCity Investment umowę, która określi zasady współpracy przy realizacji rządowego programu Mieszkanie plus - potwierdził Pawlak.

Jak zaznaczył poszczególne projekty będą realizowane na warunkach rynkowych, w ramach spółek celowych utworzonych dla inwestycji w poszczególnych miastach.

"Obie strony pracują nad umową ramową mówiącą o warunkach współpracy przy realizacji programu Mieszkanie plus. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale biorąc pod uwagę znaczenie i potencjał PKP podjęcie wymiernej współpracy może być przełomem w realizacji programu mieszkaniowego w Polsce" - powiedział Pawlak.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA