REKLAMA

Bartosz Kownacki: Nie ma potrzeby zakupu śmigłowców szkoleniowych i testowych

  • Autor: PAP/JS
  • 30 marca 2017 17:01
Bartosz Kownacki: Nie ma potrzeby zakupu śmigłowców szkoleniowych i testowych Nie ma obecnie potrzeby pozyskiwania śmigłowców szkoleniowych i testowych - powiedział wiceszef MON Bartosz Kownacki. (fot. www.zoom.mon.gov.pl)

Nie ma obecnie potrzeby pozyskiwania śmigłowców szkoleniowych i testowych - powiedział wiceszef MON Bartosz Kownacki.

"Nie ma obecnie w polskiej armii potrzeby pozyskiwania śmigłowców szkoleniowych czy śmigłowców testowych. To wynika ze sprawności postępowania, które zostało przeprowadzone, jak również z kwestii związanych z konkurencyjnością" - powiedział Kownacki.

Przekazał, że MON zamierza kupić osiem śmigłowców dla wojsk specjalnych, a także maszyny do zwalczania okrętów podwodnych, które będą miały funkcję ratownictwa morskiego. Poinformował, że zakup będzie dotyczył "w zależności od tego, jak będą się kształtowały warunki cenowe - od czterech w pierwotnym założeniu do zwiększenia oferty później o kolejne cztery śmigłowce".

W poniedziałek minął termin składania wstępnych ofert w postępowaniach na dostawę 16 śmigłowców dla sił specjalnych i morskich.

Z trzech podmiotów uczestniczących w postępowaniach Airbus Helicopters i WSK PZL-Świdnik przedstawiły oferty w obu postępowaniach, a PZL Mielec - tylko w postępowaniu na śmigłowce dla sił specjalnych. Obecne postępowanie na śmigłowce rozpoczęto się po zaprzestaniu w październiku ub. r. - bez podpisania umowy - negocjacji offsetowych z Airbus Helicopters, producentem H225M Caracal, wybranego w przetargu rozpisanym przez poprzedni rząd.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • T54 CCCP 2017-03-30 20:46:49
    Przezarte i przepite,czyli przebalowane.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA