REKLAMA

Beata Szydło: Dzisiaj mogę powiedzieć, że reforma górnictwa powiodła się

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2017 19:00
Beata Szydło: Dzisiaj mogę powiedzieć, że reforma górnictwa powiodła się Premier zaznaczyła, że rząd nigdy nie wątpił, że nie tylko Śląsk, ale cała polska gospodarka potrzebuje węgla i górnictwa (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Reforma polskiego górnictwa powiodła się, dziś można mówić o stabilnym rozwoju branży - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości barbórkowych w Rudzie Śląskiej. Zaznaczyła, że unowocześnianie branży wciąż trwa i wymaga wysiłku.

Szefowa rządu wspominała, że kiedy przed rokiem uczestniczyła w uroczystościach barbórkowych mówiła wówczas, że trwa realizacja jednej z najambitniejszych reform górnictwa w Polsce. "Reform, w którą niewielu wierzyło, a nawet powiem więcej - byli tacy, którzy wątpili w nią, ale tak naprawdę nie chcieli, by była przeprowadzona" - powiedziała.

Premier zaznaczyła, że rząd nigdy nie wątpił, że nie tylko Śląsk, ale cała polska gospodarka potrzebuje węgla i górnictwa. Zaznaczyła, że proces naprawy branży wciąż trwa. Rząd chce, by polskie górnictwo było coraz bardziej konkurencyjne i czerpało z nowoczesnych technologii.

"Dzisiaj, po dwóch latach, mogę powiedzieć, że ta reforma się powiodła, doprowadziła do tego, że możemy mówić o stabilnym rozwoju polskiego górnictwa, nie tylko węgla kamiennego, ale tez brunatnego - tej branży, która jest potrzebna polskiej energetyce" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madej 2017-12-01 20:03:14
    Tyle reform, a smog coraz większy. Jeszcze większy upadek sektora energetyki odnawialnej. Rozwój kopalń - to znowu propaganda! Teraz będą fedrować na 1,5 km w głąb ziemi? Jaką jest tam temperatura? Nie zabraknie prądu za rok? Kupimy drogo prąd od Niemców? Trzeba zamknąć stare elektrownie, a na nowe pożyczymy w UE!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA