REKLAMA

Beata Szydło: Finanse publiczne są stabilne i bezpieczne

  • Autor: PAP/JS
  • 02 października 2017 22:50
Beata Szydło: Finanse publiczne są stabilne i bezpieczne Premier stwierdziła, że sytuacja polskiego budżetu jest doskonała i zaznaczyła, że nadwyżka budżetowa na koniec sierpnia bieżącego roku wynosiła blisko 5 mld zł (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Finanse publiczne są stabilne i bezpieczne - zapewniła w TVP premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że w najbliższym czasie zaprezentowany zostanie wynik wykorzystania środków unijnych. Szefowa rządu zaznaczyła też, że ruszają inwestycje drogowe i kolejowe.

Premier stwierdziła, że sytuacja polskiego budżetu jest doskonała i zaznaczyła, że nadwyżka budżetowa na koniec sierpnia bieżącego roku wynosiła blisko 5 mld zł.

"Pewnie do końca roku te wskaźniki nieco się zmienią, bo właśnie rusza intensywny proces inwestycyjny, ale możemy powiedzieć dzisiaj, że finanse publiczne są stabilne i bezpieczne" - powiedziała szefowa rządu.

Pytana o to, w jakich obszarach najbardziej potrzebne są obecnie inwestycje odpowiedziała, że "z dużym impetem ruszają inwestycje drogowe i kolejowe".

"To jest ten moment, który również jest bardzo obiecujący, jeżeli chodzi o realizację inwestycji ze środków unijnych w samorządach" - mówiła premier.

Poinformowała, że w ubiegłym tygodniu rozmawiała z wiceministrem rozwoju Jerzym Kwiecińskim na temat wykorzystania środków unijnych.

"W najbliższym czasie zaprezentujemy ten wynik (wykorzystania środków unijnych z bieżącej perspektywy finansowej - red). Polska jest w tej chwili państwem, które najlepiej realizuje tę perspektywę finansową. Mamy najlepsze zaangażowanie środków, umów podpisanych i wydanych środków" - podkreśliła.

Premier pytana o dobre wyniki PiS w sondażach oceniła, że to wynik realizacji obietnic wyborczych.

"Jesteśmy wiarygodni, pokazaliśmy, że potrafimy dbać o finanse publiczne, że budżet pod naszymi rządami ma się doskonale, walczymy z patologiami, Polacy nam zaufali i nie zawiedliśmy ich zaufania" - powiedziała Szydło.

"To nie znaczy, że możemy powiedzieć tak, że nie powinniśmy jeszcze więcej i jeszcze lepiej pracować, dlatego że te zobowiązania, które złożyliśmy - bardzo ambitne zresztą - one wymagają naszej skuteczności i pracy" - dodała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA