REKLAMA

Beata Szydło: Polska chce wprowadzać w życie osiągnięcia rynku cyfrowego

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2017 19:58
Beata Szydło: Polska chce wprowadzać w życie osiągnięcia rynku cyfrowego (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Polska chce być państwem, które wprowadza w życie rozwiązania dające szansę na szybszy rozwój i wciela osiągnięcia rynku cyfrowego - oświadczyła po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej w Tallinie premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu wzięła udział w szczycie poświęconym kwestiom cyfrowym. Przywódcy państw i rządów "28" rozmawiali m.in. o możliwości technologicznego rozwoju Europy i jednolitym rynku cyfrowym.

Premier mówiła, że Polska chce budować koalicję państw europejskich wokół idei cyfryzacji.

"Polska chce być państwem, które bardzo aktywnie wprowadza w życie te rozwiązania, które dają szansę na szybszy i lepszy rozwój, wcielają te osiągnięcia rynku cyfrowego" - dodała premier.

Wyraziła oczekiwanie, że dyskusja rozpoczęta w Tallinie będzie kontynuowana w najbliższych miesiącach już na poziomie roboczym i przełoży się na konkretne projekty.

Szefowa polskiego rządu powiedziała, że to Polska wystąpiła z pomysłem zorganizowania szczytu poświęconego cyfryzacji. Dodała, że była to inicjatywa m.in. minister ds. cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Szydło poinformowała, że w Tallinie szefowie państw i rządów rozmawiali na temat przyszłości cyfryzacji, rozwoju rynku informatycznego, tego wszystkiego, co "będzie miało bardzo duży wpływ na europejską gospodarkę".

"Rozmawiamy po pierwsze o rozwoju, po drugie rozmawiamy o cyberbezpieczeństwie - co zrobić, żeby jednocześnie uniknąć zagrożeń płynących z rozwoju rynku cyfrowego, co zrobić, żeby przełożyło się to na wzrost gospodarczy" - powiedziała.

Podkreśliła, że po reformie edukacji w Polsce będzie prowadzone nauczanie programowania już od 1. klasy szkoły podstawowej. Dodała, że widzi potrzebę edukowania w tym zakresie również osób starszych.

Polska była też inicjatorem listu dotyczącego cyfryzacji skierowanego pod koniec zeszłego roku do Komisji Europejskiej, pod którym łącznie podpisało się 14 państw członkowskich. Kraje sygnatariusze opowiedziały się za przyspieszeniem budowy jednolitego rynku cyfrowego. Polski rząd jest też zdania, że swoboda przepływu danych powinna stać się piątą swobodą wspólnego unijnego rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA