REKLAMA

Beata Szydło: Reforma górnictwa to nowe szanse dla Śląska

  • Autor: PAP/AT
  • 31 marca 2017 11:32
Beata Szydło: Reforma górnictwa to nowe szanse dla Śląska Nowoczesne, dochodowe górnictwo będzie się rozwijało - powiedziała premier (fot.pixabay.com)

Nowoczesne, dochodowe górnictwo, które będzie się rozwijało i ustawa metropolitalna to nowe szanse dla Śląska - powiedziała premier Beata Szydło.

• Przejęcie Katowickiego Holdingu Węglowego przez Polską Grupę Górniczą to pierwszy krok na rzecz reformy górnictwa - uważa Beata Szydło.

• Nie tylko doinwestuje górnictwo, ale sprawi, że będzie ono miało przed sobą dobrą szansę rozwoju - zaznaczyła.

• To jest też dobry czas dla Śląska - dodała.

Na początek kwietnia planowane jest przekazanie aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) do Polskiej Grupy Górniczej (PGG), co w praktyce oznacza połączenie obu firm.

Premier w wywiadzie dla radiowej Jedynki podkreślała, że przejęcie katowickiego holdingu przez PGG to pierwszy krok na rzecz reformy górnictwa, która - jak mówiła - nie tylko doinwestuje górnictwo, ale sprawi, że będzie ono miało przed sobą "dobrą szansę rozwoju".

"To jest też dobry czas dla Śląska, bo kiedy ja podjęłam decyzję o tym, żeby wprowadzić reformę górnictwa, podjęłam również decyzję o tym, że będziemy wprowadzali ustawę metropolitalną dla Śląska" - mówiła szefowa rządu. "To jest ważne rozwiązanie, które daje dla Śląska niezwykłą szansę. Ten region może być spokojny o swoją przyszłość, o swój rozwój" - podkreśliła.

Górnictwo będzie miało przed sobą dobrą szansę rozwoju - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

"Nowoczesne, dochodowe górnictwo, które będzie się rozwijało i ustawa metropolitalna to nowe szanse dla woj. śląskiego" - zaznaczyła szefowa rządu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA