REKLAMA

Beata Szydło: Rozwój inicjatyw gospodarczych zależy od stabilności obszaru od Chin do UE

  • Autor: PAP/AT
  • 15 maja 2017 09:24
Beata Szydło: Rozwój inicjatyw gospodarczych zależy od stabilności obszaru od Chin do UE Premier Beata Szydło na międzynarodowym Forum Pasa i Szlaku (fot.premier.gov.pl)

Rozwój nowych inicjatyw gospodarczych o międzynarodowym zasięgu będzie zależał od stabilności obszaru pomiędzy Chinami a UE - mówiła na Forum Pasa i Szlaku premier Beata Szydło. We wspólnym interesie powinno leżeć pokojowe rozwiązywanie konfliktów - dodała.

"Budując dzisiaj nowe inicjatywy gospodarcze o międzynarodowym zasięgu, musimy też pamiętać, że ich rozwój będzie zależał w dużej mierze od stabilności obszaru położonego między Unią Europejską a Chinami" - podkreśliła premier, która w poniedziałek wystąpiła podczas Forum Pasa i Szlaku w Pekinie.

Jak mówiła, "w naszym wspólnym interesie powinno leżeć jak najszybsze znalezienie pokojowego rozwiązania konfliktów w krajach sąsiednich, aby korzyści z realizacji przedsięwzięć gospodarczych mogły stać się udziałem wszystkich zainteresowanych stron".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA