REKLAMA

Beata Szydło: Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała

  • Autor: PAP/JS
  • 14 marca 2017 15:38
Beata Szydło: Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała Beata Szydło i Mateusz Morawiecki. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała, będzie dobra, będzie szybszy wzrost gospodarczy - zapewniła premier Beata Szydło.

• Jak powiedziała we wtorek (13 marca) podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło, rząd stawia sobie trzy cele: szybszy rozwój gospodarczy, stabilizację finansów publicznych, poprawę sytuacji ekonomicznej Polaków.

• Premier pochwaliła program "Rodzina 500 plus", który jej zdaniem wpłynął nie tylko na poprawę sytuacji rodzin, ale i na gospodarkę.

"Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała, będzie dobra, będzie szybszy wzrost gospodarczy. A więc ten cel, który polski rząd założył, osiągamy" - powiedziała premier na konferencji prasowej.

Jak dodała, wskazują na to m.in. dane, które są "nie tylko optymistyczne, ale ta stabilizacja finansów publicznych, co już można bardzo wyraźnie wskazać właśnie poprzez osiągane wyniki, chociażby wskazujące na wpływy do budżetu państwa, jak i na te inne wskaźniki".

"Zależy nam na tym, żeby polska gospodarka szybciej się rozwijała" - podkreśliła premier.

Jak mówiła, "dla polskiego rządu tegoroczny plan jest bardzo jasny: mamy przede wszystkim trzy cele do osiągnięcia (...): szybszy rozwój gospodarczy, stabilizację finansów publicznych, poprawę sytuacji ekonomicznej Polaków".

Dodała, że "wszystkie wskaźniki gospodarcze, które na początku tego roku już mogliśmy obserwować, te wskaźniki, które dotyczą stopu bezrobocia, wzrostu wynagrodzeń, wreszcie wzrostu produkcji, są bardzo optymistyczne".

Według premier Szydło doceniają to nie tylko instytucje ratingowe, ale również Komisja Europejska, która wskazuje, że Polska w tym roku będzie się rozwijała szybciej, niż zakładano.

"Zapowiadając plany na rok bieżący mówiłam, że naszym (...) priorytetem w tym roku będzie gospodarka. Mówiłam o tym, że będziemy przede wszystkim koncentrowali się właśnie na wprowadzaniu w życie Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zależy nam na tym, żeby polska gospodarka szybciej się rozwijała" - podkreśliła premier.

Wyjaśniła, że wszystkie działania społeczne, które rząd podjął w ubiegłym roku miały na celu poprawę życia Polaków "i to, ażeby polskie rodziny mogły godnie żyć, żeby polscy pracownicy mogli godnie zarabiać".

"Ale programy, które wprowadzaliśmy miały również bardzo solidną podstawę wpływającą na rozwój gospodarczy. (...) Program Rodzina 500 plus, to poza tym, że jest to program prospołeczny, prorodzinny, również - jak wskazują dane - program demograficzny, to jest to również program, który w znaczącym stopniu wpłynął na polską gospodarkę. Wzrastająca konsumpcja jest m.in. wynikiem tego, że ten program jest realizowany" - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • weres 2017-03-14 17:47:23
    Byłoby dobrze gdybyśmy mieli premiera, który rozumie słowa których używa. Bo nasza gospodarka nie może się jednocześnie stabilizować i szybko rosnąć.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA