REKLAMA

Beata Szydło: W 2018 roku zacznie się rozwijać nowoczesne górnictwo

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2017 17:15
Beata Szydło: W 2018 roku zacznie się rozwijać nowoczesne górnictwo Zdaniem Szydło, polskie górnictwo ma być oparte na nowoczesnych technologiach. (fot.pixabay.com)

Rok 2018 to już będzie rok, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej z udziałem ministrów infrastruktury i energii.

"Stoimy przed wyzwaniami, że górnictwo musi się zmieniać i ono się zmienia" - podkreśliła szefowa rządu.

Oceniła, że podjęte przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotychczasowe działania w resorcie "przynoszą dobre rezultaty". Premier zwróciła jednak uwagę, że nie jest to proces zakończony. "Umówiliśmy się z panem ministrem Tchórzewskim, że do końca tego roku te podstawowe reformy zostaną zakończone i rok 2018 to już będzie rok, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo" - zaznaczyła premier.

Zdaniem Szydło, polskie górnictwo ma być oparte na nowoczesnych technologiach. "Będziemy szukać nowych rozwiań. Również mamy ambitne plany dotyczące zgazowania węgla" - mówiła.

Premier przyznała, że na razie te plany są w trakcie analiz i badań. Współpraca z instytutami badawczymi, naukowymi i uczelniami "ma dać podstawy do tego, by od 2018 roku właśnie można było realizować ambitne plany rozwoju nowoczesnego polskiego górnictwa".

Premier zainaugurowała przegląd resortów 18 stycznia, który miał potrwać dwa tygodnie. Jego celem jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA