REKLAMA

Będą nowe zasady płatności akcyzy za samochód. MF pracuje nad zmianami

  • Autor: PAP
  • 13 października 2016 12:20
Będą nowe zasady płatności akcyzy za samochód. MF pracuje nad zmianami Nowa akcyza będzie zależna od od pojemności silnika, w zależności od wieku samochodu? (fot.wikipedia.org/Adam-dalekie-pole)

- Ministerstwo finansów pracuje nad zmianami zasad płatności akcyzy w zależności od pojemności silnika i od wieku samochodu - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Pracujemy nad zmianami zasad płatności akcyzy w ministerstwie finansów w zależności od pojemności silnika, w zależności od wieku samochodu - powiedział wicepremier Morawiecki.

- Nie pracujemy oczywiście nad żadnymi zakazami - to jest ważny element naszej gospodarki - dodał.

- Rzeczywiście w ciągu paru miesięcy ujrzy światło dzienne - jeżeli Rada Ministrów to zaakceptuje i przejdzie wszystkiej szczeble legislacyjne dana propozycja - to ujrzy światło dzienne nowe podejście do opodatkowania, poprzez akcyzę w szczególności samochodów w zależności od wieku i od pojemności silnika - powiedział Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA