REKLAMA

Będą obniżki podatków? PiS nie wyklucza

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 lutego 2016 19:05
Będą obniżki podatków? PiS nie wyklucza Kowalczyk zapewnił, że PiS pracuje nad zmniejszeniem podatku CIT z 19 do 15 proc. (fot. youtube.com)

„Decyzja, czy podatek VAT zostanie taki jak jest, czy będzie obniżony musi być podjęta przed końcem tego roku” - mówił w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zapewnił, że PiS pracuje też nad zmniejszeniem podatku CIT z 19 do 15 proc.

Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w programie #dziejesienazywo informował, że Ministerstwo Finansów intensywnie pracuje nad zmianami dotyczącymi podatku VAT. – Są różne warianty rozważane: i nowa ustawa, i poprawki do już istniejącej, czyli zmiana istniejącej ustawy. Ministerstwo deklaruje, że w ciągu kilku tygodni taki projekt stamtąd wyjdzie i będziemy nad nim procedować – mówił Kowalczyk.

Pytany o to, czy VAT zostanie obniżony, powiedział, że rząd podejmie decyzję w drugiej połowie roku. – To jest decyzja, która będzie podejmowana dopiero pod koniec roku. Obniżenie VAT-u generalnie jest zasadne, bo zawsze obniżanie podatków pozwala na to, że te podatki wpływają od większej ilości osób, jest mniejsza chęć wyłudzania, ale musi to być dokładnie przeliczone. Takie decyzje będą podejmowane w drugiej połowie roku – mówił.

Przypomniał, że formalnie okres podwyższonej stawki podatku VAT kończy się w 2016 roku.

Kowalczyk dodał także, że PiS nie porzucił planów, by obniżyć podatek CIT dla najmniejszych firm z 19 do 15 proc. – Takie są nasze plany. To może pobudzić przedsiębiorczość. Dajemy sobie ten rok, by spokojnie wszystkie warianty podatkowe przeliczać. One muszą wejść do końca listopada – powiedział.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2016-02-18 00:16:22
    Prosty plan PiS - temu komu trzeba obiecujemy podwyższenie wydatków, a komu innemu obniżkę podatków. Wszyscy są zadowoleni, każdy czeka na swoje, a zasłużeni działacze mogą spokojnie tyłki do kolejnych foteli przyklejać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA