REKLAMA

Będzie podatek od telekomów? Minister Streżyńska zaprzecza

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2016 09:22
Będzie podatek od telekomów? Minister Streżyńska zaprzecza Zapadła decyzja, że podatku od telekomów nie będzie - powiedziała minister (Anna Streżyńska, fot.PTWP)

• Nie ma pomysłu wprowadzenia podatku od telekomów - poinformowała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.
• Jednym z najpoważniejszych obszarów zainteresowania UKE powinna być ochrona użytkowników telekomunikacyjnych - dodała.

"Nie ma takiego tematu. Pomysł był rozpatrywany na długo przed wyborami i to wyłącznie przez ekspertów. Pojawił się trochę jak efemeryda. Zważone zostały wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Plusy były wyłącznie po stronie budżetu. Minusy miały znaczenie dla całego rynku, a w pierwszym rzędzie dla klientów. Dlatego szybko zapadła decyzja, że żadnego takiego podatku po prostu nie będzie" - powiedziała Streżyńska.

Minister cyfryzacji odniosła się również do aukcji na LTE.

- Częstotliwości z zakresu 700 MHz będą najprawdopodobniej rozdysponowane w 2022 r., chyba że operatorzy wcześniej zgłoszą chęć ich zakupu. Zarzuty KE ws. aukcji LTE nie będą miały wpływu na wynik samej aukcji - zapewniła Streżyńska.

Czytaj też: Internet szerokopasmowy w każdej szkole do września 2018 r.

Zapewniła również, że Ministerstwo Cyfryzacji nie przewiduje wielkich projektów IT, które mogłoby wykonać jedynie kilka dużych firm IT. Chce dać szansę mniejszym firmom. Pieniądze na informatyzację mają być wydawane rozważnie. Resort chciałby przejąć odpowiedzialność za realizację projektu P1. Chciałby też, aby jak najszybciej dokończony i oddany został system ISOK.

- Jednym z najpoważniejszych obszarów zainteresowania UKE powinna być ochrona użytkowników telekomunikacyjnych - poinformowała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. W jej ocenie prezes UKE powinien mieć silniejsze narzędzia zbiorowe. Jedną z koncepcji jest przejęcie całej sektorowej regulacji z UOKIK do UKE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA