REKLAMA

Bochenek: Budżet na 2017 r. gwarantuje realizację obietnic wyborczych

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2016 13:05
Bochenek: Budżet na 2017 r. gwarantuje realizację obietnic wyborczych - Ten budżet jest naprawdę budżetem stabilnym - powiedział rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.facebook.com)

• Budżet projektowany na 2017 r. jest budżetem stabilnym, wiarygodnym i gwarantuje realizację naszych wszystkich obietnic - stwierdził rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Dodał, że gwarantuje on dodatkowe dochody m.in. z uszczelnienia podatku VAT.

"Ten budżet jest naprawdę budżetem stabilnym, wiarygodnym i gwarantuje realizację naszych wszystkich obietnic, on jest bardzo dobrze wyliczony, gwarantuje również dodatkowe dochody do budżetu m.in. z uszczelniania podatku VAT, czego PO w przeciągu ostatnich 8 lat nie była w stanie zrobić" - powiedział Bochenek w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

"Analizy z końca sierpnia tego roku wyraźnie wskazują, że to (uszczelnianie podatku VAT) się stopniowo udaje realizować, dochody z VAT wzrosły o dodatkowe 10 mld zł" - dodał.

Rzecznik rządu mówił też, że "jest wdrożony pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór akcyzy, jednolity plik kontrolny, który ma wprowadzić lepszą koordynację w zakresie ściągalności podatku VAT z tytułu faktur, aplikacje krytyczne, spółka powołana jeszcze przez poprzedniego ministra finansów Pawła Szałamachę, która ma przygotować odpowiednie rozwiązania informatyczne, narzędzia informatyczne, które mają również wprowadzić lepszy nadzór nad przepływem dokumentów księgowych po to, aby nie dochodziło do jakichś nielegalnych działań".

Sejm rozpoczął w środę prace nad projektem ustawy budżetowej na 2017 rok. Zaplanowano w nim dochody w wysokości 325,2 mld zł, a wydatki - 384,6 mld zł.

Według projektu budżetu na 2017 r. wzrost PKB (w ujęciu realnym) ma wynieść 3,6 proc., średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych - 1,3 proc., nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej - 5,0 proc., wzrost zatrudnienia w gospodarce narodowej - 0,7 proc., a wzrost spożycia prywatnego (w ujęciu nominalnym) - 5,5 proc.

Maksymalny poziom deficytu ustalono na kwotę nie większą niż 59,3 mld zł.

Po przyjęciu pod koniec września przez rząd projektu premier Beata Szydło zapewniła, że znalazły się w nim pieniądze na najważniejsze programy społeczne rządu, w tym na Program 500+.

Więcej o budżecie na 2017 r. czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA