REKLAMA

Boom na samochody elektryczne. To efekt rządowych dopłat

  • Autor: PAP/AT
  • 08 września 2017 06:30
Boom na samochody elektryczne. To efekt rządowych dopłat Już w przyszłym roku liczba samochodów elektrycznych jeżdżących po krajach Unii Europejskiej może zwiększyć się do ponad miliona sztuk (fot.pixabay.com)

Liczba rejestracji aut elektrycznych i hybrydowych w UE liczona rok do roku, podskoczyła w pierwszym półroczu 2017 o połowę. Jednak nie jest to trwały trend, tylko efekt rządowych dopłat - twierdzą eksperci.

Rośnie popyt na samochody z napędem innym niż spalinowy. Jak podała w czwartek organizacja europejskich producentów ACEA, w drugim kwartale sprzedaż aut elektrycznych, hybrydowych napędzanych gazem wzrosła w krajach UE o 38 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Liczba rejestracji sięgnęła 204,5 tys. co stanowiło 5,1 proc. wszystkich sprzedanych aut osobowych - informuje "Rzeczpospolita".

Według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) pozarządowej organizacji zajmującej się upowszechnieniem niskoemisyjnych technologii energetycznych, już w przyszłym roku liczba samochodów elektrycznych jeżdżących po krajach Unii Europejskiej może zwiększyć się do ponad miliona sztuk, z ok. 500 tys. w tym roku 2016 - pisze "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA