REKLAMA

Borys: Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD obniży dług publiczny o ok. 2 pkt. proc.

  • Autor: ISBnews
  • 04 lipca 2016 14:42
Borys: Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD obniży dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. "To (przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD - PAP) powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. Nie będzie miało wpływu na deficyt sektora finansów publicznych w danym roku" - powiedział Borys dziennikarzom. (Fot. Shutterstock.com)

Przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"To (przesunięcie 35 mld zł z OFE do FRD - PAP) powinno obniżyć dług publiczny o ok. 2 pkt. proc. Nie będzie miało wpływu na deficyt sektora finansów publicznych w danym roku" - powiedział Borys dziennikarzom.

Z zaprezentowanego w poniedziałek przez rząd Programu Budowy Kapitału Polaków wynika, że proponowane zmiany mogą zakładać przekazanie w trybie ustawy 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego oraz 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA