REKLAMA

Brak materiałów opóźnia inwestycje. Odpowie Skarb Państwa?

  • Autor: PAP/AT
  • 14 grudnia 2017 06:24
Brak materiałów opóźnia inwestycje. Odpowie Skarb Państwa? W przyszłym tygodniu izba prześle do MIB pismo z opisem problemu i propozycjami jego rozwiązania (fot.fotolia)

Problemy z dostawą kruszyw spowodują opóźnienia w realizacji kontraktów. Przyczyna opóźnienia nie zależy od wykonawców, więc Skarb Państwa zostanie narażony na wypłatę roszczeń.

Wykonawcy dostają zaledwie 25-30 proc. zamówionego kamienia. Winą obarczają kolej i grożą opóźnieniem inwestycji - podaje "Puls Biznesu".

Cytowany przez gazetę prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa Jana Styliński mówi, że problemy z dostawą kruszyw spowodują opóźnienia w realizacji kontraktów i w konsekwencji będą one droższe. "Przyczyna opóźnienia nie zależy od wykonawców, więc Skarb Państwa zostanie narażony na wypłatę roszczeń" - zauważył.

Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, skupiającej wykonawców i dostawców kruszyw, na łamach gazety podkreśla, że kolejarzom brakuje wagonów i lokomotyw manewrowych, więc kolejki tworzą się już w kopalniach. Korki tworzą się też na torach, bo PKP Polskie Linie Kolejowe zamknęły kilka odcinków do modernizacji i przewoźnicy muszą korzystać z objazdów.

"Puls Biznesu" podaje, że w przyszłym tygodniu izba prześle do MIB pismo z opisem problemu i propozycjami jego rozwiązania. Ich szczegółów prezes na razie nie przedstawia, mówi jedynie, że na najbardziej zatłoczonych liniach kolejowych warto rozważyć pomysł przeniesienia części pasażerów do autobusów, co poprawiłoby płynność przewozu towarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA