REKLAMA

Brakuje 5 mld zł na realizację programu 500 plus

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 sierpnia 2016 11:42
Brakuje 5 mld zł na realizację programu 500 plus Henryk Kowalczyk przekonuje, że pieniądze na realizację programu się znajdą (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

- Obecnie brakuje ok. 5 mld zł na finansowanie programu 500+, ale je znajdziemy - mówił w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Minister Kowalczyk był pytany o przyszłoroczny budżet. W rozmowie z "Pulsem Biznesu" przyznał, że cieszy go, że deficyt budżetowy będzie niższy niż zakładano. Przyznał jednak, że na realizację programu 500 plus już brakuje pieniędzy.

- Obecnie brakuje ok. 5 mld zł na finansowanie programu 500+, ale je znajdziemy - zapewnił.

Jak? - Liczymy, że od 2018 r. w pełni zadziała uszczelnienie systemu podatkowego, m.in. dzięki centralnemu rejestrowi faktur VAT. To będzie tak naprawdę pierwszy rok, kiedy można będzie nas rozliczać z poprawy ściągalności, bo dopiero wówczas zadziałają wszystkie mechanizmy, których wprowadzenie zapowiadaliśmy. Poza tym liczymy, że przyspieszy wykorzystanie funduszy unijnych i wzrost PKB będzie wyższy niż obecnie. W 2016 r. wykorzystanie finansowania z nowej perspektywy jest skromne - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • prawica 2016-08-09 16:40:43
    Do pani_w_okularach: Prowadziłeś kiedyś działalność gospodarczą, mamy wolny rynek, nikt nie zmusza Cię do zakupów w droższych artykułów, podobnie jak zaciągania kredytów, sprzedając dany artykuł po pół roku czy po roku przyjdziesz zareklamować że kupiłeś w pośpiechu drożej? Nie ośmieszaj się człowieku!!!
  • pani_w_okularach 2016-08-09 13:41:33
    banki mają dużo kasy z zysków czyli z osubywania Polakó, do dzieła !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA