REKLAMA

Branża z nadzieją czeka na efekty pakietu paliwowego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 19 lipca 2016 08:52
Branża z nadzieją czeka na efekty pakietu paliwowego - Liczę na znaczące ograniczenie szarej strefy w związku z wejściem w życie tzw. pakietu paliwowego - powiedział Robert Brzozowski, prezes spółki Unimot (fot. fotolia)

• Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kilku ustaw, stanowiącą tzw. pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór VAT.
• - Liczę na znaczące ograniczenie szarej strefy w związku z wejściem w życie tzw. pakietu paliwowego - powiedział Robert Brzozowski, prezes spółki Unimot.

Jak zaznaczył prezes Brzozowski w programie „To się liczy”, skala szarej strefy na rynku paliw w Polsce według różnych szacunków może sięgać nawet 2-3 mln m sześc. oleju napędowego rocznie, co obrazowo można przeliczyć na 500 cystern z nielegalnym paliwem wjeżdżających do Polski każdego dnia.

Zobacz: Prezydent podpisał tzw. pakiet paliwowy

- Należy podkreślić, że proceder wyłudzania podatku VAT w obrocie paliwami nie dotyczy importu spoza Unii Europejskiej, czyli w naszym przypadku na przykład z Rosji czy Białorusi, a jedynie tzw. zakupów wewnątrzwspólnotowych, które umożliwiają zawieszenie podatku Vat, co jest wykorzystywane przez przestępców podatkowych - powiedział szef Unimotu.

Według niego zdecydowana większość, niemal 99 proc. nielegalnego paliwa, przyjeżdża do Polski z Niemiec oraz Litwy. Oczywiście na tamte rynki paliwo może trafiać z zagranicy, choćby z Białorusi czy Rosji, a następnie jest redystrybuowane do Polski.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA