REKLAMA

Brexit: Resort rozwoju uspokaja ws. unijnej puli na lata 2014-2020

  • Autor: PAP
  • 27 czerwca 2016 17:34
Brexit: Resort rozwoju uspokaja ws. unijnej puli na lata 2014-2020 Jerzy Kwieciński (fot. PTWP)

W związku z Brexitem Polsce na razie nie grozi żaden scenariusz dotyczący zmniejszenia puli środków unijnych przyznanych jej na lata 2014-2020 - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

"Na razie nie grozi nam żaden scenariusz, by zabrano nam środki unijne. Oczywiście wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznacza, że nie dawałaby ona środków europejskich jako członek Unii. W zależności od tego, jaką formę wsparcia przyjmie ten kraj, jak będzie wyglądało jego wyjście z Unii Europejskiej, to te warianty mogą być różne" - zaznaczył.

Czytaj też: Brexit: Schetyna pyta Kaczyńskiego, z kim chce rozmawiać w Europie o UE

Jak mówił, może zostać utrzymane przez Wielką Brytanię finansowanie obecnej perspektywy UE do końca 2020 roku. "Albo będzie to kontrybucja do budżetu na podobnych warunkach jak w przypadku Norwegii czy Szwajcarii" - dodał.

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie - 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro.

Brytyjczycy w ubiegły czwartek opowiedzieli się za opuszczeniem UE. Za Brexitem zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • w.potega@neostrada.pl 2016-06-29 10:42:00
    Czas zacząć żyć na swój koszt. Jałmużna rozleniwia i patologizuje. Trzeba zacząć rozliczać rządzących z wydawania pieniędzy podatników. Brytyjczycy to właśnie robią. Państwowe instytucje powinny zacząć pełnić funkcje pomocnicze wobec obywateli. To co wyczynia pani Zalewska świadczy o nie rozumieniu funkcji polityków w demokratycznym społeczeństwie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA