REKLAMA

Brexit: Rząd chce przyciągnąć brytyjski biznes do Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 10 listopada 2016 10:36
Brexit: Rząd chce przyciągnąć brytyjski biznes do Polski Biznesmeni z Wielkiej Brytanii zainwestują w Polsce? (Mateusz Morawiecki, fot.KPRP/flickr.com/domena publiczna)

• Mateusz Morawiecki po raz kolejny spotkał się w Londynie z przedstawicielami brytyjskiego biznesu.
• Rozmowy dotyczyły warunków prowadzenia działalności w Polsce.

Polski rząd chce skorzystać na Brexicie. Mateusz Morawiecki po raz kolejny spotkał się w Londynie z przedstawicielami brytyjskiego biznesu. Wicepremier, minister rozwoju i finansów powiedział, że interesują ich m.in. warunki prowadzenia działalności w Polsce. Coraz częściej pytają też o wysoko kwalifikowaną kadrę i o studentów.

W spotkaniu wzięło udział blisko 20 przedsiębiorców. "Cieszę się, że prawie każdy z nich potwierdza zainteresowanie Polską, a ci którzy jeszcze nie zainwestowali są zainteresowani wejściem do Polski" - dodał Mateusz Morawiecki.

Czytaj też: Brexit bez względu na orzeczenie Wysokiego Trybunału

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele firm doradczych, informatycznych, bankowych, ubezpieczeniowych oraz przemysłowych.

Oprócz spotkania z przedstawicielami brytyjskiego biznesu, wicepremier Mateusz Morawiecki, rumuński sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Handlu i Relacji z Biznesem Claudiu Vrinceanu oraz prezes CzechInvestu Karel Kučera wzięli udział w w panelu dyskusyjnym Europa po Brexicie, spojrzenie z Europy Środkowo-Wschodniej, podczas konferencji organizowanej przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • a,h 2016-11-11 12:33:50
    HALO TO TY ZALATFISZ CALY RODZINNY BIZNES W POLSCE , ZOSTANIE TYLKO MERCEDES I INNI PO PARE LAT BEZ PODATKU ........................REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA