REKLAMA

Budżet na 2017 r., Morawiecki: Działania uszczelniające pobór podatków mają dać ponad 10 mld zł

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2016 12:35
Budżet na 2017 r., Morawiecki: Działania uszczelniające pobór podatków mają dać ponad 10 mld zł Szukamy dodatkowych źródeł dochodów - mówi Mateusz Morawiecki (fot.twitter.com/MF_GOV_PL)

Wszystkie działania uszczelniające pobór podatków, zaplanowane przez rząd, mają w 2017 r. dać 10,5 mld zł - mówił w Sejmie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, prezentując projekt budżetu na 2017 r.

"Wszystkie nasze działania uszczelniające, które wykazałem już dzisiaj w istniejących ustawach i w tych, które mają wejść w życie, to poziom 10,53 mld zł" - powiedział Morawiecki.

Zapowiedział, że zmiana ustawy o VAT ma dać 3,5 mld zł, obowiązujący już w tym roku tzw. pakiet paliwowy ma przynieść w 2017 r. 2,5 mld zł. O 400 mln zł mają być wyższe wpływy z podatku od gier, co jest związane z nowelą ustawy hazardowej (wzrost o 23 proc. względem tego roku). Podatek handlowy ma z kolei przynieść 0,97 mld zł - zapowiadał.

"Dzisiaj całe Ministerstwo Finansów, które wykonuje bardzo dobrą pracę, pracuje nad wszelkimi możliwymi mechanizmami dodatkowego uszczelnienia całego systemu podatkowego" - podkreślał wicepremier. "Tutaj szukamy dodatkowych źródeł dochodów" - dodał.

Więcej o budżecie na 2017 r. czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA