REKLAMA

Co Polacy kupują za 500 plus? Samochody

  • Autor: GP
  • 11 lipca 2016 09:23
Co Polacy kupują za 500 plus? Samochody W Polsce rośnie import używanych, ponad dziesięcioletnich pojazdów. (fot.:pixabay.com)

● Media w poniedziałek (11 lipca) donoszą o rekordowym wzroście importu starych samochodów.
● Popyt na te pojazdy ma rosnąć, bo wraz z finansami z programu 500 plus rosną możliwości polskich, uboższych klientów autosalonów.

Poniedziałkowe (11 lipca) wydanie "Rzeczpospolitej" donosi o rosnącym w Polsce, w rynku pojazdów udziale starych samochodów. Liczba pojazdów, które klasyfikuje się jako stare (mające więcej niż 10 lat) rośnie od początku tego roku.

Wzrost tej liczby względem ostatniego roku to 16,3 proc., to nowy rekord od kiedy prowadzone są statystyki. Możliwe, że do Polski przywiezionych zostanie ponad milion samochodów używanych i starych jednocześnie.

Eksperci pytani przez gazetę zaznaczają, że elementem mogącym implikować ten skok, jest program 500 plus.

W autokomisach potwierdzane są te informacje. Klienci, którzy kupują starsze pojazdy to osoby, które w zeszłym roku nie były w stanie kupić "czterech kółek", bo nie pozwalały im na to domowe finanse.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA