REKLAMA

Co z Via Carpatia? Wschód przyspiesza działania na rzecz S19

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
  • 06 października 2016 08:04
Co z Via Carpatia? Wschód przyspiesza działania na rzecz S19 Wszyscy liczymy na S19 - mówi Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego (fot. PTWP)

• Połączenie Podkarpacia z Warszawą należy do najgorszych w kraju.
• 7 listopada województwo podkarpackie organizuje konferencję, której uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by S19 powstała.

Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego zgadza się, że połączenie Podkarpacia z Warszawą należy do najgorszych w kraju. – Rzeczywiście, „dziewiątka”, która jest tak mocno obciążona, jest też w nie najlepszym stanie, mamy po jednym pasie ruchu w jedną stronę. Wszyscy liczymy na S19, która w zarysach do 2025 roku, szanse na nią są – podkreśla Bogdan Romaniuk.

Czytaj też: Via Carpatia: Ministerstwo przeanalizuje przebieg planowanej drogi

Romaniuk przypomniał o podpisanej przez ministrów transportu Polski, Litwy, Słowacji i Węgier Deklaracji Łańcuckiej, w tym roku mamy jej 10. rocznicę. 7 listopada województwo podkarpackie organizuje w związku z tym konferencję, której uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by S19 powstała.

Jego zdaniem województwa wschodnie powinny też nie opierać wszystkich planów drogowych na strategii rządowej - jeżeli dane województwo nie ma dobrego skomunikowania z centrum Polski, samorządy powinny same zabiegać o inwestycje i inwestorów oraz same tworzyć dobrą dostępność komunikacyjną wewnątrz swoich województw.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA