REKLAMA

Cyfryzacja: Polska w ogonie unijnego rankingu

  • Autor: PAP/AT
  • 06 marca 2017 08:40
Cyfryzacja: Polska w ogonie unijnego rankingu Główne wyzwania, przed jakimi stoi Polska, to wprowadzanie technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa i rozwój cyfrowych usług publicznych (fot.pixabay.com)

W najnowszej edycji DESI - przygotowywanego przez Komisję Europejską (KE) indeksu "gospodarki i społeczeństwa cyfrowego" - Polska jest notowana na 23. miejscu. Gorzej niż u nas jest tylko w Chorwacji oraz we Włoszech, w Grecji, Bułgarii i Rumunii.

W unijnym rankingu zaawansowania gospodarek cyfrowych Polska "należy do grupy osiągającej słabe wyniki" - podała Komisja Europejska – informuje "Puls Biznesu".

Lata mijają, współfinansowane przez państwo i fundusze unijne inwestycje w cyfryzację i światłowody nabierają tempa, a w europejskiej stawce, jak byliśmy w trzeciej dziesiątce pod względem zaawansowania gospodarki cyfrowej, tak jesteśmy - i jedynie co roku wymieniamy się miejscami z Cypryjczykami i Chorwatami - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: PiS zmarginalizował resort cyfryzacji

Według "PB" w najnowszej edycji DESI - przygotowywanego przez Komisję Europejską (KE) indeksu "gospodarki i społeczeństwa cyfrowego" - Polska jest notowana na 23. miejscu. Gorzej niż u nas jest tylko w Chorwacji oraz we Włoszech, w Grecji, Bułgarii i Rumunii.

"Polska zrobiła postępy w zakresie kapitału ludzkiego, korzystania z internetu, jak również łączności. Poprawiła wyniki dotyczące wdrażania szybkich połączeń internetowych, korzystania z mobilnych usług szerokopasmowych, a także przydzielania częstotliwości na potrzeby mobilnych usług szerokopasmowych. Główne wyzwania, przed jakimi stoi, to wprowadzanie technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa i rozwój cyfrowych usług publicznych" - głosi raport.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Klerykał Radykał 2017-03-07 10:41:16
    Zamiast mierzyć cyfryzacje, powinni zmierzyć klerykalizację. W tym jesteśmy liderem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA