REKLAMA

Czy plan rozwoju Morawieckiego pozwoli przegonić Niemcy?

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 17 lutego 2016 14:46
Czy plan rozwoju Morawieckiego pozwoli przegonić Niemcy? Berlin, stolica Niemiec (fot.:flickr.com)

Jeśli wprowadzimy najlepsze w Europie rozwiązania i usuniemy bariery do prowadzenia procesu inwestycyjnego, w ciągu dwóch pokoleń nie tylko dogonimy średnią unijną, ale wyprzedzimy Niemcy - komentuje założenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

- Każdy rząd ma szansę dokonać zmiany na lepsze. Trudno polemizować co do celów programu premiera Morawieckiego, natomiast kwestia jest jakimi narzędziami te cele chce się realizować, bo to one będą determinowały sukces lub fiasko tego planu - powiedział Andrzej Sadowski w rozmowie z wnp.pl.

Według niego dogonienie średniej unijnej pod względem poziomu dobrobytu to cel wyjątkowo minimalistyczny, bo Polacy to najbardziej przedsiębiorczy naród w Europie. Irlandczycy w ciągu zaledwie dwóch pokoleń nie tylko dogonili poziom życia w Wielkiej Brytanii, ale wyprzedzili swoich większych sąsiadów.

Więcej przeczytasz na WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA