REKLAMA

Czy potrzebne są zmiany na stanowiskach w agencjach okołorolnych?

  • Autor: farmer.pl
  • 31 grudnia 2015 10:39
Czy potrzebne są zmiany na stanowiskach w agencjach okołorolnych? Czy agencje okołorolnicze potrzebują zmian na stanowiskach? (fot. Fotolia)

Wszystko zależy od tego, jacy ludzie będą sprawować urzędy – twierdzi Beata Kempa kierująca Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Przy okazji wtorkowej (29 grudnia) debaty sejmowej o zmianie ustawy o służbie cywilnej kilku posłów odniosło się do sytuacji panującej w agencjach okołorolniczych.

Poseł Jan Mosiński z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość mówił:

- Dwa słowa do polityków Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Szanowni państwo, nie bronicie demokracji. Bronicie kumoterstwa, bylejakości i degrengolady. I za chwilę o tym powiem.  Pani minister, pytanie: Czy projektowana ustawa ukróci praktyki, jakie były pewnego rodzaju standardem obowiązującym w koalicji PO–PSL? Między innymi: potwierdzone przypadki nepotyzmu i kumoterstwa polegające na faworyzowaniu krewnych i znajomych przy ich zatrudnianiu, awansowaniu i nagradzaniu, stosowanie mobbingu, który w latach 2009–2013 w samej tylko Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kosztował budżet państwa 0,5 mln zł; dopuszczenie do powstania okoliczności noszących znamiona konfliktu interesów poprzez powiązania personalne osób pełniących funkcje kierownicze w agencji z organizacjami otrzymującymi środki finansowe; zlecanie usług szkoleniowych, które skutkowało faworyzowaniem Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA – zlecenia były dokonywane z naruszeniem przepisów Prawa zamówień publicznych.

Całość wypowiedzi polityków można przeczytać na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA