REKLAMA

Czy wsparcie górnictwa przez PGE, Energę i PGNiG jest opłacalne? Analiza

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 15 marca 2016 21:28
Czy wsparcie górnictwa przez PGE, Energę i PGNiG jest opłacalne? Analiza (fot.: PTWP)

O ile mogę zrozumieć, że są jakieś argumenty za uczestnictwem PGE w podwyższeniu kapitału Polskiej Grupy Górniczej, to nie ma najmniejszego argumentu, żeby w takim mariażu uczestniczyła Energa - mówi wnp.pl Paweł Puchalski, szef działu analiz giełdowych Domu Maklerskiego BZ WBK.

Zarząd PGE zadeklarował, że spółka jest gotowa na objęcie pakietu udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Polskiej Grupy Górniczej w wys. 500 mln zł, zarząd grupy Energa zadeklarował zaangażowanie w wys. 600 mln złotych

- O ile mogę zrozumieć, że są jakieś argumenty za uczestnictwem PGE w tym projekcie, ponieważ konsumuje kilka mln ton węgla kamiennego rocznie, to nie ma najmniejszego argumentu, żeby w takim mariażu uczestniczyła Energa. Włączenie do tego pomysłu grupy Energa jest bardzo złym ruchem z biznesowego punktu widzenia. Energa posiada zupełnie inny profil działalności i jest aktywem, który jest zupełnie inaczej postrzegane przez inwestorów.

Więcej na portalu WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA