REKLAMA

Czym będzie się zajmować Ministerstwo Energii? Tchórzewski wyjaśnia

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
  • 26 listopada 2015 11:11
Czym będzie się zajmować Ministerstwo Energii? Tchórzewski wyjaśnia - Bez zgody ministra energii żadna koncesja wydobywcza nie będzie mogła być udzielona - poinformował Tchórzewski. (Krzysztof Tchórzewski, fot. PTWP)

- Kompetencje związane z ropą, gazem, węglem i całą sferą energetyki przechodzą do Ministerstwa Energii. Tu chodzi o spójność polityki gospodarczej z polityką właścicielską, z zarządzaniem - poinformował Krzysztof Tchórzewski, przyszły minister energii.

Krzysztof Tchórzewski, obecnie minister bez teki, a już niedługo minister energii, podczas konferencji Europower poinformował m.in. jak z grubsza ma przebiegać tworzenie resortu energii, czym ma się ono zajmować, jakie mają być relacje górnictwa i energetyki. Podkreślał ramowość nowego resortu (energii, a nie energetyki), co oznacza także i to że będzie zajmowało się kreowaniem polityki energetycznej dysponując nie tylko władztwem nad spółkami górniczymi i energetycznymi, ale mając też m.in. wpływ na wykorzystanie surowców.

- Bez zgody ministra energii żadna koncesja wydobywcza nie będzie mogła być udzielona - informował minister Krzysztof Tchórzewski.

Ministerstwo Energii będzie mogło powstać, gdy wejdzie w życie ustawa zmieniająca ustawę o działach administracji rządowej. Gdy już nowy resort powstanie, to wówczas przejmie z Ministerstwa Skarbu Państwa kompetencje dotyczące górnictwa i energetyki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA