REKLAMA

Daniel Obajtek, prezes ARiMR zapowiada poważne zmiany

  • Autor: SadyOgrody.pl
  • 03 marca 2016 11:03
Daniel Obajtek, prezes ARiMR zapowiada poważne zmiany - Chcemy usprawnić działania agencji tak aby bardziej wykonywało to, do czego jest powołana - mówi prezes ARiMR. (fot.:pixabay.com)

- Chcemy usprawnić działania agencji tak aby bardziej wykonywało to, do czego jest powołana - zapewniał Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na konferencji prasowej.

Jak mówił, praca Agencji to nie tylko dopłaty dla rolników. -  Po raz pierwszy w historii wraz z ministerstwem rolnictwa opracowaliśmy harmonogram PROW-ów na cały rok. To bardzo istotne, żeby rolnicy i ludzie którzy korzystają z tych pieniędzy, wiedzieli w jakim czasie będzie składanie konkretnych wniosków. Ponadto, wspólnie z ministrem Jurgielem pracujemy nad uproszczeniami, ponieważ wnioski są za bardzo skomplikowane - dodał.

Jak zapewniał Daniel Obajtek, zakończył się już również proces opracowywania statutu agencji. - Nie może tak być jak dotychczas, że stworzono sztucznie departamenty, które poprzez wydawanie decyzji blokowały się nimi. Cześć z procedur nie jest potrzebna i wyłącza zdrowe myślenie. Będziemy redukować departamenty. Było ich 26 a będzie 21 - skomentował.

Więcej na SadyOgrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rozżalony pracownik 2016-03-04 20:04:13
    pracownik Agencji od 13 lat - nie nalezę do żadnej partii zarabiam 2000 zł na rękę. premie ????jakie premie kwartalnie zdarzyło się otrzymać 250-500 zł......człowiek zapiernicza tyle lat serce zostawił w tej firmie a Pan Prezes, Pan Minister wrzucają wszystkich uczciwych pracowników Agencji do jednego worka z nierobami i lawirantami z PSL bo oni zalali Agencje rodzinkami, kolegami z partii i rodzina.....były dyrektor jednego z oddziałów ...jego zona kierownik wydziału ..kto dostawał te premie?? od 8 lat żaden uczciwy pracownik nie dostał podwyżki nawet nie było waloryzacji...obecni kierownicy....czy dadzą rade?chyba przeliczyli się ze swoimi możliwościami..myśleli ze zastana cieple posadki z sekretarka robiąca kawusie...niestety nie.. biura maja tyle zadan ze oni tego nie sa w stanie pojąć.....egzaminy zdają za nich pracownicy merytoryczni...bo za trudne..zle dzieje sie naszej firmie..;-((( Panie Prezesie Panie Ministrze....przykre to co się dzieje jak traktujecie wszystkich pracowników....przykre to ze nie szanujecie swoich pracowników ...nie wszyscy jesteśmy z PSL-u i PO....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA