REKLAMA

Decyzję Morawieckiego o rewizji PKB Izabela Leszczyna z PO nazywa karkołomną

  • Autor: GP
  • 24 stycznia 2017 08:32
Decyzję Morawieckiego o rewizji PKB Izabela Leszczyna z PO nazywa karkołomną Poseł Izabela Leszczyna (PO) pracowała w Ministerstwie Finansów, stąd jej zainteresowanie sytuacją ekonomiczną kraju i postępowaniem wicepremiera Morawieckiego. (fot.:leszczyna.info)

• Poseł PO Izabela Leszczyna dostrzega cień Jarosława Kaczyńskiego w działaniach Mateusza Morawieckiego. Według poseł opozycji, Morawiecki musi sprostać wysokim wymaganiom partii i nie potrafi.
• - Morawiecki próbuje nam wmówić, że PKB się zwijało za czasów rządów PO-PSL - skomentowała poseł poniedziałkowe zapowiedzi ministra finansów i rozwoju rewizji wzrostu PKB.
• Zapowiedzi Mateusza Morawieckiego padły w czasie jego spotkań w Szczecinie, gdzie mówił o odbudowie polskich stoczni.

Poseł Izabela Leszczyna (PO), która była wiceministrem finansów, skomentowała poniedziałkowe oceny Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, że na początku tygodnia minister rozwoju i finansów stwierdził konieczność przeliczenia wzrostu gospodarczego Polski z lat 2015 i 2014.

Opozycja uważa, że takie podejście dla Morawieckiego to patrzenie w przeszłość i ucieczka od obecnych problemów kraju, które Morawiecki miał rozwiązywać jako odpowiedzialny za rozwój.

Zawiedzie oczekiwania własnej partii?

- Oceniam go jako ministra finansów - mówiła Leszczyna na antenie TOK FM we wtorek (24 stycznia) - i sądzę, że czuje on oddech Jarosława Kaczyńskiego na swoich plecach. Nawet więcej, czuje oddech innych działaczy PiS. - Leszczyna podkreśla, że w partii rządzącej musi pojawiać się głód sukcesów ekonomicznych, któremu Morawiecki nie potrafi sprostać. - W poniedziałek (23 stycznia) doszedł do wniosku, że musi coś zrobić... i zrobił coś karkołomnego - podsumowała zapowiedź przeliczenia PKB poseł.

Czytaj też: Spojrzenie Mateusza Morawieckiego na kadencyjność w samorządzie

- Morawiecki próbuje nam wmówić, że PKB się zwijało za czasów rządów PO - PSL. Jako historyk - odwołała się do edukacji Morawieckiego Leszczyna - powinien trochę znać Hegla. To on powiedział, że jak teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej do faktów, i tak chce zrobić Morawiecki.

Morawiecki chce być jak Kaczyński

Według poseł opozycji, podobnie jak Jarosław Kaczyński nagina Konstytucję, Mateusz Morawiecki będzie próbował nagiąć dane. - GUS będzie mówił, co ma w głowie Morawiecki - dopowiedziała jeszcze Leszczyna, choć wątpi, by przyszło to łatwo. Polską ekonomię bowiem, o te same dane, oceniały też inne podmioty, np. Bank Światowy czy Europejski Bank Centralny.

- Minister finansów musi chcieć się uczyć, otaczać się dobrymi ekonomistami i musi mieć w sobie coś z dyplomaty - podała na antenie informacyjnego radia Leszczyna. Tego ostatniego zabrakło Morawieckiemu w poniedziałek, gdy referował swoje spojrzenie na PKB - uważa Leszczyna.

Mateusz Morawiecki w poniedziałek był w Szczecinie

W poniedziałek znaczną część dnia wiceministra Morawieckiego wypełniła wizyta gospodarcza w Szczecinie. Mówił w tym nadmorskim mieście:

- Rząd chce przywrócić Szczecin, Pomorze Szczecińskie, Pomorze Zachodnie polskiej gospodarce - dodał, że przemysł stoczniowy to "kolebka polskości", czym odwołał się do faktu, że w przeszłości zamknięto stoczniowe zakłady odwiedzanego miasta.

Morawiecki przyjechał do Szczecina niosąc nadzieję na zmiany w stoczniowym krajobrazie Pomorza.

- Krok po kroku przybliżamy się do tej wizji realizacji polskiego przemysłu stoczniowego, jako jednego z kół napędowych, jednej z lokomotyw polskiego rozwoju gospodarczego. Dla mnie zawsze przemysł stoczniowy był oczywiście zarówno taką nie tylko historyczną, symboliczną kolebką polskości, walki o Polskę, o lepsza Polskę, ale również później, w czasach transformacji, w czasach III Rzeczpospolitej, stał się też niestety symbolem utraconych szans" - powiedział Morawiecki w Stoczni Szczecińskiej na konferencji prasowej dotyczącej polskiego przemysłu stoczniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA