REKLAMA

Deficyt budżetowy został skorygowany o 3,9 mld zł

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2015 13:41
Deficyt budżetowy został skorygowany o 3,9 mld zł Deficyt budżetu państwa się zwiększy (fot. A.Olek, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Ministerstwo finansów zapowiada, że deficyt budżetu państwa będzie wyższy niż zakładano.

Tegoroczny deficyt budżetowy będzie większy o 3,9 mld zł i wyniesie 49,98 mld zł wobec założonych pierwotnie 46,08 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych może przejściowo nieznacznie przekroczyć 3 proc. Podało Ministerstwo Finansów w komunikacie na temat. zapowiedzianej noweli budżetu na 2015 r.

Resort finansów zastrzegł w środowym komunikacie, że jednocześnie w grudniu 2015 r. mogą powstać naturalne oszczędności w wydatkach, stąd wykonanie deficytu może być niższe.

- Zgodnie z aktualnymi prognozami deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych może przejściowo nieznacznie przekroczyć 3 proc. PKB. 3-3,2 proc. PKB - wobec szacowanych 2,8 proc. PKB w jesiennej notyfikacji - podano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA