REKLAMA

Dementi Ministerstwa Energii. Resort nie podjął jeszcze decyzji o atomowej siłowni w Polsce

  • Autor: PAP/GP
  • 04 sierpnia 2017 11:30
Dementi Ministerstwa Energii. Resort nie podjął jeszcze decyzji o atomowej siłowni w Polsce Elektrownie atomowe to jedne z najtańszych xródeł energii, ale przypadki w Czarnobylu i Fukushimie pokazały także duże niebezpieczeństwo tych instalacji. (fot.:pixabya.com)

- Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej - stwierdził minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w piątkowym (4 sierpnia) komunikacie resortu.

- W nawiązaniu do pojawiających się w mediach doniesień i pytań kierowanych do resortu energii dotyczących decyzji w zakresie budowy elektrowni jądrowej informujemy, że jeszcze nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie - czytamy.

- Wielokrotnie już podkreślałem - a dziś robię to po raz kolejny - że budowa elektrowni jądrowej w Polsce to jeden ze scenariuszy rozwoju polskiej energetyki i polskiego miksu energetycznego, który poważnie rozważamy w ME. Jednocześnie podkreślam, że do tej pory nie została podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie - zaznaczył cytowany w komunikacie minister Tchórzewski.

Dodał ponadto, że spółka PGE EJ1 prowadzi badania środowiskowe w dwóch lokalizacjach w województwie pomorskim: Lubiatowo-Kopalino (gm. Choczewo) i Żarnowiec (gm. Krokowa i gm. Gniewino). "Ewentualna lokalizacja inwestycji - jeśli zapadnie decyzja o jej realizacji - zostanie wybrana po zakończeniu tych badań. Nie są rozważane obecnie inne lokalizacje dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce" - podkreślił minister Tchórzewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA