REKLAMA

Deputaty węglowe, zmiany: Nowy projekt skierowany do KPRM

  • Autor: PAP/AT
  • 22 sierpnia 2017 10:18
Deputaty węglowe, zmiany: Nowy projekt skierowany do KPRM Deputaty węglowe: Zmiana w projekcie ma dać osobom uprawnionym do deputatu węglowego możliwość wyboru (fot.pixabay.com)

Nowy projekt ws. deputatów węglowych dla emerytów górniczych zostanie w sierpniu skierowany do KPRM, celem wpisu do wykazu prac legislacyjnych i dalej do uzgodnień międzyresortowych - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Z uwagi na fakt, przedłużających się prac legislacyjnych nad opracowanym w 2016 roku projektem ustawy o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów z przedsiębiorstw górniczych, Ministerstwo Energii ponownie analizuje możliwe do przyjęcia rozwiązania w zakresie uregulowania sprawy deputatów dla emerytów i rencistów górniczych" - napisano.

Dodano, że "opracowywany jest nowy projekt ustawy, który w sierpniu zostanie przekazany do KPRM, celem wpisania go do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, co umożliwi skierowanie go do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych".

Według wcześniejszych informacji resortu przygotowywana przez ministerstwo zmiana w projekcie ma dać osobom uprawnionym do deputatu, czyli do określonej ilości bezpłatnego węgla rocznie, możliwość wyboru, czy wolą dożywotnio otrzymywać co roku z ZUS ekwiwalent pieniężny za deputat, czy też zrezygnują z tego ekwiwalentu, w zamian otrzymując jednorazowe świadczenie o wartości deputatu za okres np. 10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • samochodziarz 2017-08-22 19:45:32
    Pracowałem w fabryce samochodów. Nigdy nie dostałem żadnego nawet wybrakowanego samochodu.DOKĄD TA KASTA BĘDZIE FAWORYZOWANA. CZY HUTNICY DOSTAJĄ JAKIEŚ DEPUTATY??? A ICH PRACA JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA I CIĘŻKA - A STOCZNIOWCY ???? DOŚĆ UTRZYMYWANIA NIERENTOWNYCH KOPALŃ Z NASZYCH PODATKÓW. MY WSZYSCY SKŁADAMY SIĘ NA TE ICH DEPUTATY I 13-TKI I 14-TKI ,PREMIE ITD.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA