REKLAMA

Do podatku handlowego zostaną dodane grupy kapitałowe?

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu.pl
  • 19 lipca 2016 11:46
Do podatku handlowego zostaną dodane grupy kapitałowe? PiS chce wyrównać szanse między polskimi a zagranicznymi sieciami (fot.:pixabay.com)

• PiS chce wyrównać szanse między polskimi a zagranicznymi sieciami.
• Zdaniem ministra Szałamachy, nie jest wykluczone, że do podatników podatku handlowego zostaną dodane grupy kapitałowe.

Podatek naliczany jest od firmy (NIP-u). Jeśli każdy sklep ma swój NIP, to raczej podatku nie zapłaci.

W takiej formie prawnej są np. od wielu lat sieci należące do niemieckiego koncernu Metro: Media Markt i Saturn. Dzięki temu podatek ich nie dotknie albo dotknie mało. Polskie sieci, które działają pod jednym NIP, będą zaś go płacić.

Ostatnio głośno było o decyzji, którą podjęła polska sieć sklepów Media Expert. Utworzyła ona w ostatnich tygodniach kilkaset spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeden sklep to jedna spółka, w której udziały ma mieć jego kierownik.

Poprawka ma według jej pomysłodawców wyeliminować podobne ruchy oraz wyrównać szanse. Zgodnie z nią grupę handlową stanowią podatnicy posługujący się jedną marką handlową.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA