REKLAMA

Donald Trump: Inicjatywa Trójmorza otwiera wielką granicę energetyczną

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lipca 2017 12:31
Donald Trump: Inicjatywa Trójmorza otwiera wielką granicę energetyczną Stoimy chętni oraz gotowi pomagać i spełniać wasze potrzeby energetyczne oraz inne, które będą się pojawiać - powiedział Donald Trump (fot.twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRM)

Inicjatywa Trójmorza nie tylko da waszym ludziom siłę do osiągnięcia dobrobytu, ale również zagwarantuje, że wasze kraje pozostaną suwerenne, bezpieczne i wolne od przymusu zagranicznego - powiedział prezydent USA Donald Trump do liderów państw Trójmorza.

Na inauguracji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w Warszawie Trump ocenił, że kraje Trójmorza staną się silniejsze, niż kiedykolwiek były wcześniej. "Kiedy wasze kraje będą silne, wszystkie wolne kraje Europy są silniejsze, zaś Zachód staje się również silniejszy razem. Nasze i wasze kraje mogą przynieść więcej bezpieczeństwa, pokoju i dobrobytu wszystkim naszym ludziom" - zaznaczył.

"Ten szczyt otwiera następną wielką granicę energetyczną. Mówimy głównie o energetyce, ponieważ właśnie staliśmy się wielkim eksporterem. (...) Mam nadzieję, że skorzystacie z tego państwo, wykorzystując te zasoby" - dodał Trump.

Czytaj też: Trump: USA jest gotowa pomóc w zdywersyfikowaniu dostawców energii

"Z wielką przyjemnością przyłączam się do państwa dzisiaj i chcę wszystkim powiedzieć, że Stany Zjednoczone popierają wasze wysiłki. Te projekty poprawią warunki życia niezliczonej ilości ludzi w regionie i na całym świecie. Ameryka będzie waszym najsilniejszym sojusznikiem oraz wytrwałym partnerem w tych naprawdę historycznych inicjatywach, więc gratuluję wszystkim. Stoimy chętni oraz gotowi pomagać i spełniać wasze potrzeby energetyczne oraz inne, które będą się pojawiać" - mówił prezydent USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA